آرمانیستا چیست؟

همان‌طور که می‌دانید هزینه‌های دندانپزشکی در ایران به شدت بالا بوده و یکی از عوامل کاهش سطح بهداشت دهان و دندان در جامعه محسوب می‌شود. بهترین گزینه برای جبران این هزینه‌ها و ارائه خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت، بریج، جراحی دندان عقل، کامپوزیت و... به افراد جامعه ما در حال حاضر، بیمه دندانپزشکی انفرادی آرمانیستا می‌باشد. در این مقاله قصد داریم با شما در مورد تاریخچه این بیمه، مراحل صدور و مزایای آن صحبت کنیم.

بیمه دندانپزشکی انفرادی چیست؟

آرمانیستا، اولین ارائه دهنده بیمه دندانپزشکی انفرادی در ایران است. منظور از بیمه دندانپزشکی انفرادی، بیمه‌ای است که فرد می‌تواند به صورت انفرادی آن را تهیه کند و نیاز به ثبت درخواست گروهی از سوی کارفرما ندارد. همچنین، بیمه انفرادی به محصول بیمه دیگری وابسته نیست، برخلاف گذشته که شما ابتدا می‌بایست یک بیمه تکمیلی تهیه می‌کردید و روی آن، بیمه دندانپزشکی هم به شما تعلق می‌گرفت.

تاریخچه بیمه آرمانیستا

پروژه جامع بیمه دندانپزشکی آرمانیستا در سال 1384 شمسی توسط دکتر الیاس وحدت، جراح و دندانپزشک، به مرکز تحقیقات علوم پزشکی ارائه و فاز تحقیقاتی آن به مدت 16 سال در این مرکز اجرا گردید که در نهایت پس از پایان تحقیقات، موفق به دریافت مجوز از مرکز تحقیقات علوم پزشکی و همچنین بیمه مرکزی گشت و خوشبختانه این طرح به کمک بیمه سرمد در سال 1400 شمسی به بهره‌برداری رسید.

دکتر الیاس وحدت، طراح، بنیان‌گذار و عضو هیئت مدیره بیمه آرمانیستا، در ارتباط با هدف اصلی راه‌اندازی بیمه انفرادی دندانپزشکی سرمد چنین گفت: "اساس و پایه این طرح بر روی پیشگیری بنا شده و قصد داریم به واسطه این طرح، اعتماد عمومی نسبت به بخش درمان را که متأسفانه در سال‌های اخیر به شدت کمرنگ شده است، دوباره جلب کنیم. ما توانسیتم بعد از کار علمی با کمک اساتید دانشگاه شهید بهشتی و چند تن از دندانپزشکان علاقه‌مند به طرح‌های تحقیقاتی، اجرای آن را از سال 1400 شروع کنیم."

کارتون دندانپزشک در حال بررسی وضعیت بیمار خوابیده روی صندلی در مطب

دکتر رضا افتخار آشتیانی، مدیر بخش علمی و عضو هیئت مدیره گروه آرمانیستا، نیز در مورد سابقه این پروژه توضیحاتی ارائه نمودند: "بنده به همراه دکتر الیاس وحدت از حدود 20 سال پیش در حال کار روی طرح بیمه دندانپزشکی و ایمپلنت هستیم. این طرح 16 سال پیش از طرف ستاد ریاست جمهوری مورد قبول قرار گرفت. حدود 3000 نفر را به صورت آزمایشی وارد این طرح کرده و ارزیابی‌های مورد نظر را انجام دادیم. امروز در سال 1400 بعد از تصویب بیمه مرکزی و همکاری با بیمه سرمد آماده هستیم تا این طرح را که دکتر وحدت، بنده و سایر اعضای این گروه تحقیقاتی به مدت 16 سال بر روی آن کار کرده‌ایم، در اختیار شما قرار دهیم."

دکتر رضا افتخار آشتیانی، دندانپزشک، متخصص پروتز و مدرس دانشگاه شهید بهشتی با 20 سال سابقه تدریس، در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفتند: "مراحل عملی دریافت خدمات بیمه دندانپزشکی به نحوی در طراحی شده‌اند که کمترین اتلاف وقت را از بیمار داشته باشند."

در بخش دیگری از این ویدئو، آقای پویا کیانرثی، مدیر روابط عمومی گروه آرمانیستا، به شرح فرایند اجرای این طرح برای نماینده‌ها و شعب بیمه سرمد، کارگزاری‌های بیمه مرکزی و متقاضیان این بیمه نامه پرداخت که در ادامه آن را می‌خوانید.

فرایند صدور بیمه نامه دندانپزشکی و ایمپلنت

1. مانند تمامی بیمه‌نامه‌های متداول، فرد متقاضی ابتدا پرسشنامه را به صورت فیزیکی پر کرده و از طریق یکی از راه‌های ارتباطی که به نماینده‌ها اعلام شده است شامل وبسایت آرمانیستا، ایمیل و واتس اپ برای ما ارسال می‌نمایند.

2. بلافاصله بعد از دریافت پرسشنامه، گروه آرمانیستا، آن را بررسی کرده و با فرد متقاضی تماس گرفته و وی را به یکی از رادیولوژی‌های طرف قرارداد معرفی می‌کند.

3. عکس‌های مورد نیاز شامل OPG و بایت وینگ (BW) گرفته شده و برای آرمانیستا ارسال می‌شود. از این مرحله به بعد فرد متقاضی کاملا در کنار آرمانیستا بوده و در جریان تمامی موارد قرار خواهد گرفت.

4. کمیسیون پزشکی که از پزشکان مجرب و متخصص در رشته‌های مختلف دندانپزشکی تشکیل شده است، پس از بررسی عکس‌ها و بر اساس شرایط بیمار، برنامه درمان اختصاصی برای وی تهیه می‌کند.

5. بعد از تعیین برنامه مراقبت از سلامت دهان و دندان که منجر به صدور بیمه نامه می‌شود، به متقاضی اطلاع داده می‌شود که می‌تواند این بیمه نامه را اجرا کند. فرد متقاضی می‌تواند یکی از طرح‌های مختلف یکساله، دوساله و سه ساله را تهیه نماید.

در انتهای ویدئو، از مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات گروه آرمانیستا، خواسته شد تا در مورد این پروژه توضیحاتی ارائه نمایند. بخشی از صحبت‌های ایشان خود را در ادامه می‌خوانید:

"آرمانیستا برای من فراتر از یک شغل [و به عنوان] یک هدف در زندگی برای ارتقاء بهداشت دهان و دندان مردم عزیز ایران است. در همین راستا از طریق راه‌های ارتباطی متعدد آنلاین در خدمت شما عزیزان هستیم."

وی همچنین در خصوص نقش تکنولوژی و تأثیر آن بر روند اجرای این طرح چنین گفت: "تمرکز اصلی واحد فناوری اطلاعات این مجموعه، بر ارائه خدمات آنلاین به مراجعه کنندگان و متقاضیان محترم است تا شما کمترین زمان را برای مراجعه حضوری به کلینیک‌ها و مراکز درمانی و شعب بیمه صرف نمایید و فقط در صورت نیاز به ویزیت و عکسبرداری و جرم گیری رایگان و... به این مراکز مراجعه داشته باشید.

ما با تحلیل هوشمند اطلاعات و ارسال هشدارهای مناسب در بازه‌های زمانی مشخص مراقب سلامت شما و در کنارتان هستیم تا بتوانیم ارتقاء سلامت دهان و دندان جامعه را شاهد باشیم."

برای مشاهده ویدئو کامل در آپارات می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

مزایای استفاده از بیمه دندانپزشکی انفرادی آرمانیستا

  • انجام معاینات دوره‌ای رایگان
  • بهره‌مندی از خدمات جرم‌گیری رایگان
  • جبران هزینه‌های دندانپزشکی تا 150 میلیون تومان

خلاصه

بیمه دندانپزشکی انفرادی آرمانیستا، با هدف ارتقاء سطح بهداشت دهان و دندان در جامعه، پس از 16 سال کار علمی و تحقیقاتی توسط تیم آقای دکتر الیاس وحدت شامل دندانپزشکان حاذق و اساتید دانشگاه شهید بهشتی، پس از اخذ مجوزهای مورد نیاز از مرکز تحقیقات علوم پزشکی و بیمه مرکزی، در سال 1400 با کمک بیمه سرمد اجرایی شد. متقاضیان این بیمه‌نامه می‌توانند پس از ارسال پرسشنامه به گروه آرمانیستا به صورت فیزیکی، با تهیه عکس‌های لازم از رادیولوژی‌های طرف قرارداد، برنامه درمان اختصاصی خود را دریافت کرده و یکی از ‌طرح‌های یکساله، دوساله و سه ساله آرمانیستا را تهیه کرده و از مزایای آن شامل معاینات دوره‌ای رایگان، جرم‌گیری رایگان و... بهره‌مند شوند.